Overfallsvoldtekter og våre nye landsmenn...
Først vil jeg oppfordre til en saklig tone! Til saken, hva skal vi gjøre? Hva kan norske menn gjøre? Hva skal kvinnene selv gjøre? Hva med voldtektsmannen?
BassMan,
1 år siden
Statistikken for overfallsvoldtekter er klar. 100% av alle voldtekter er utført av innvandrere og da spesielt av menn fra Somalia og muslimske menn fra enkelte regioner.
"Norske kvinner er fritt villt"
Det er holdningen til mange av disse.
Skal vi tvinge norske jenter til å kle seg mere anstendig?
Må jenter forebygge dette selv?
Skal jenter slutte å gå ut og slutte å drikke fordi det er noen menn som er ødelagt av sin kultur, sin religion og sin væremåte?
De siste voldtektene er utført på en årstid der de færreste jenter går rundt uten ytterklær. Hvordan kan disse mennene da påberope seg for lite og for utfordrene klær?
I en voldtekt på sørlandet ble en kvinne tvunget inn i sin egen leilighet og voldtatt flere ganger. Hvordan kan man som kvinne forebygge slike hendelser?
Det kan virke som om det er nok å være jente og på feil sted til feil tid! Det er nok og det kan man ALDRI forebygge eller unngå! Det er ikke jentene som har ansvaret for dette, det er de som utfører den!
PS: før noen roper om voldtekt i nærmiljøet, det er et tema som er utrolig vanskelig å tallfeste og det er store mørketall ute å går. Norske menn (og kvinner) voldtar, det er det ingen tvil om, men hva er mest sansynelig: at de som opptrer i statistikken for overfallsvoldtekter IKKE er med i denne statistikken eller at de er like overrepresentert der som ellers?
TILLEGG, DB skriver i dag:
De ikke-vestlige overfallsvoldtektsmennene går ikke etter sine egne, men etter de norske jentene, mener justispolitisk talskvinne i Senterpartiet, Jenny Klinge.
Klinge forteller at hun tidligere jobbet som flyktningskonsulent.
- Der så jeg at kvinnesynet til mange menn ar nær sagt forhistorisk. For enkelte bobler det rett og slett bare over, sier Klinge.
- Jenter kan endre vaner
I går gikk lege Amir Chaudhary ut i Dagbladet og uttalte at også norske jenter kan ta forhåndsregler som gjør at de er mindre utsatt for overfallsvoldtekter.
Han presiserer at han ikke mener at jentene er ansvarlige for denne typen voldtekt, men at de kan endre noen vaner slik at de ikke ender i vanskelige situasjoner.
- Kvinner har aldri skyld i en voldtekt, men jeg mener at de bør være mer våkne, sa Chaudhary.



































