Dobbeldate og påskenøtter
Mayken og jeg har vært på dobbeldate med to herlige unge karer. Det var en nervøs opplevelse.
IngenEngel,
4 år siden
Vi visste at vi måtte, men utsatte det i det lengste. Mayken var den tøffeste, så hun ordnet avtale på onsdag. Jeg kunne ikke være dårligere, så jeg måtte bare stupe i det.
Vi var kanskje ikke så nøye med å fortelle guttene hva de skulle, men lovet dem en "once in a lifetime" opplevelse. Det tror jeg de fikk. Jeg lovet i grunnen gull og grønne skoger på forhånd og skylder min lille sussebass en sushimiddag fortsatt. Vet ikke hva Mayken måtte love sin lille venn.
Uansett så møttes vi på en parkeringsplass et sted i Oslo etter å ha overlevert hvert vårt utsøkte hanndyr i trygge hender hos de smilende damene som lovte at de skulle passe godt på dem og gjøre det vi hadde bestilt og betalt for. De skulle få hvert sitt nummer og få tømt pungen skikkelig. Det er nemlig ikke alt vi klarer å gjøre for koseguttene våre selv, og som seg hør og bør tok vi jo regninga. Det var jo tross alt vårt påfunn.
Deretter gikk vi damene på café og nippet nervøst til hver vår brus. Vi var mer enn litt nervøse. Tenk om de ble sure på oss. Tenk om de ikke ville snakke med oss lenger. Tenk om...ja vi tok for oss alle tenkelige og utenkelige alternativer, men det gikk bra!
Jeg har ikke undersøkt understellet på Maykens utvalgte, men gogutten min ble i hvert fall levert tilbake med pornopung og tattis. Heldigvis bærer han ikke nag og såvidt jeg vet er det bare fred og fordragelighet hjemme hos Mayken også.
Endelig har vi fått kastrert kattene, og husets 11-åring har et makabert tilskudd til steinsamlingen. Fra før av har han mors gallestener på et glass, og nå har han minstepusens ballesteiner. Et ønske veterinøren etterkom med et stort flir.
Og nå som påskenøttene er unnagjort, regner jeg med at vi ikke får flere invitasjoner fra svært unge menn. Alle vi kunne ha vært mor til får samme behandling om de oppfører seg som kåte hankatter.
Hva vi gjør med andre henvendelser forblir et mysterium inntil videre...




































