Ååå? Trudde du at Red var død, at han hadde lagt ned sverdet, lagt inn årene for godt?
Så du for deg at du endelig skulle få blomstre på bloggen uten å være i skyggen av den satans nordlendingen?
Ikke enda. En dag, men ikke enda.
Red tøffet til jobb i dag også. Som alle andre dager. Rattet den store bilen trygt over glassholke og kjettingspor. Det rumler og dunker i de store hjulene.
En ny dag blandt idioter og psykisk sjuke menn.
Men det er greit, han er vant til det. Han takler dem.
Middagen i dag ble kjøttpudding og mos. En dam av smør i mosen og en klatt økologisk ketshup on the side. Litt grønnsaker må man ha.
Spennende episode av Stargate Atlantis i dag. Og etterpå en god runk på sofan, før han sovner snorkende inn.
Det er barberingsdag i det Redneckske hjem. Pelsen ligger tykt i trynet. Mens han står å studerer sin forfalne kropp i speilet blir han umåtelig tørst, og labber halvnaken inn på kjøkkenet for å hente seg et glass forfriskende Farris.
Han røsker flaska ut av kjøleskapdøren, slenger den igjen og snur seg. Men vent. Så han ikke en lang slank og brun flaske der inne?
Han åpner døren igjen, og jo...der står den: En klassisk brun halvliter med pilsner fra Lade Gaard.
Egentlig brygget av Grans, men drit i det. De har gjort jobben sin. Gammeldags flaske, gammeldags etikett, klassiskt øl med særpreget smak.
På bak-etiketten står det mye som jeg ikke gidder å rippe opp i her, men vi snakker maltsødme og klassisk kontinentalt preg og et øl Konger verdig.
Bla-bla-bla, ølet har faktisk sødme. Og det er den smaken som er mest fremtredende. Men der er også litt bitterhet. Omvendt proposjonalt Reds liv, som har lite sødme og mye bitterhet :D
Men det er mer: flaska har twist off kork! Ja faktisk. Man kan vri av korka med neven, noe vi bare er vant til fra Amerikanske filmer og tv-serier.
Veldig tøft.
Pilsner fra Lade Gaards brygghus. Halvliter, 4,7 % alkohyl. Prisen driter jeg i. Fåes blant annet på rema.
Serveres kold. God, rik, sødmefylt smak med lang ettersmak. Terningkast 5.
Og ja, jeg glemte at bilder i speil blir speilvendt. Og ja, det er min skitne tommel øverst.